Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CO WARTO ZOBACZYĆ NA SANTORINI  >>>PERISSA 

Perissa

Zobacz więcej zdjęć

Perissa, podobnie jak miejscowość Kamari, jest popularną miejscowością wypoczynkową na wyspie, głównie słynącą z czarnej plaży.

Perissa znajduje się 12,2 km na południowy wschód od Firy po drugiej stronie góry Masa Vouno. W związku z tym i z tej miejscowości można się dostać do Antycznej Thery za pomocą nóg lub osiołka. Perissa łączy się z częścią Perivolos i tak w zasadzie idąc wzdłuż morza, nie wiemy kiedy kończy się Perissa, a zaczyna Perivolos. W Persissie znajdziemy całą masę sklepów i sklepików, jak i również tawern i restauracji. Tak tutaj, jak i we wszystkich miejscowościach turystycznych położonych nad samym morzem, niezwykle popularne są beach bary, czyli bary na samej plaży. Niektóre mniejsze, niektóre większe, będące raczej restauracjami, bardzo często organizują beach party, czyli wielkie imprezy z głośna muzyką na samej plaży, odbywające się w sezonie letnim.

Plaża w Perissie ma tę przewagę nad innymi, że osłonięta jest od mocnego wiatru meltemi, który wieje tutaj latem szczególnie mocno, w związku z czym fale nim powodowane są tu znacznie mniejsze, niż przykładowo w niedalekim Kamari, znajdującym się po drugiej stronie góry Mesa Vuno.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.