Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CO WARTO ZOBACZYĆ NA SANTORINI  >>>PERISSA 

Perissa

Zobacz więcej zdjęć

Perissa, podobnie jak miejscowość Kamari, jest popularną miejscowością wypoczynkową na wyspie, głównie słynącą z czarnej plaży.

Perissa znajduje się 12,2 km na południowy wschód od Firy po drugiej stronie góry Masa Vouno. W związku z tym i z tej miejscowości można się dostać do Antycznej Thery za pomocą nóg lub osiołka. Perissa łączy się z częścią Perivolos i tak w zasadzie idąc wzdłuż morza, nie wiemy kiedy kończy się Perissa, a zaczyna Perivolos. W Persissie znajdziemy całą masę sklepów i sklepików, jak i również tawern i restauracji. Tak tutaj, jak i we wszystkich miejscowościach turystycznych położonych nad samym morzem, niezwykle popularne są beach bary, czyli bary na samej plaży. Niektóre mniejsze, niektóre większe, będące raczej restauracjami, bardzo często organizują beach party, czyli wielkie imprezy z głośna muzyką na samej plaży, odbywające się w sezonie letnim.

Plaża w Perissie ma tę przewagę nad innymi, że osłonięta jest od mocnego wiatru meltemi, który wieje tutaj latem szczególnie mocno, w związku z czym fale nim powodowane są tu znacznie mniejsze, niż przykładowo w niedalekim Kamari, znajdującym się po drugiej stronie góry Mesa Vuno.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl