Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CIEKAWOSTKI  >>> KOŚCIOŁÓW TYLE CO DNI W ROKU 

Kościołów tyle, co dni w roku

 

Po przybyciu na wyspę, można odnieść nieodparte wrażenie, że niemal na każdym kroku spotykamy kościół. Raz jest to duża, imponująca budowla, a raz malutka kaplica przy drodze.

 

Szacuje się, że liczba kościołów i kościółków na Santorynie wynosi…przeszło 300! A przypomnijmy sobie, że wyspa ma zaledwie 76km2 powierzchni.

 

Skąd więc tak zdumiewająca liczba Świątyń?

Otóż geneza ich powstania związana jest ściśle z pierwotnym charakterem Santorynu, czyli tym, iż była to przede wszystkim wyspa żeglarzy.

W związku z tym,  praktycznie w każdej rodzinie któryś z synów zostawał marynarzem i często wypływał w długie – nie rzadko niebezpieczne, podróże.

 

Rodzina chcąc chronić swoje dziecko…budowała kościółek. Oczywiście z początkiem nie były to duże budowle, wiele też zależało od zasobności portfela budowniczych, jednak kościół stawiany był po to, aby jego patron czuwał nad powierzonym mu synem. Można dlatego też pół żartem, pół serio stwierdzić, że niemal każda rodzina na wyspie ma swój własny, osobisty kościół ;-)

 

Kiedy odbywał się święto patrona kościoła, rodzina szykowała całe góry pysznego jedzenia, aby te było następnie kosztowane wraz z wybornym, domowym winem przez zaproszonych z okolicy gości.

 

 

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.