Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CO WARTO ZOBACZYĆ NA SANTORINI  >>>MESA VUNO - ANTYCZNA THERA 

Mesa Vuno ( Mesa Vouno, Mesa Vuno ) – Antyczna Thera

Zobacz więcej zdjęć

Antyczna Thera, czyli ruiny antycznego miasta Thery, znajduje się na szczycie góry Mesa Vouno. Miejsce to zostało zasiedlone już w IX wieku przed naszą erą.

Większość ruin pochodzi z okresu hellenistycznego, ale podziwiać można i fragmenty, które ostały się z czasów bizantyjskich oraz romańskich. Wykopaliska zapoczątkował w 1895 roku niemiecki archeolog Friedrich Hiller von Gaertringen, prowadzący prace nad Antyczną Therą aż do roku 1904. Później prace prowadzone były przez Towarzystwo Archeologiczne z Aten, zaś od roku 1990 wykopaliska przejął Wolfram Hoepfner z Uniwersytetu Berlińskiego, zakończyły się one 4 lata później. Na szczycie Mesa Vouno odkryto między innymi Świątynię Dionizosa, czyli greckiego boga dzikiej natury oraz wina, Sanktuarium Apollo oraz cmentarz Antycznej Thery. Dla chcących zwiedzić antyczną osadę Thery, muzeum czynne jest codziennie za wyjątkiem poniedziałków, od godziny 08:00 do 14:30.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.