Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CO WARTO ZOBACZYĆ NA SANTORINI  >>>KAMARI 

Kamari

Zobacz więcej zdjęć

Kamari oddalone jest od Firy 7,7km.

Mawia się, że Kamari jest sypialnią Santorynu. Związane jest to przede wszystkim z cenami, jakie w większości wypadków mają miejsce na zachodniej części wyspy.

W Kamari nie ma widoku na kalderę, a głównie to on kosztuje najwięcej, za to tutaj możemy skorzystać z uroków plaży, która odznacza się czarnym, wulkanicznym piaskiem. Kamari nie jest malutką miejscowością, znajdziemy tutaj wiele restauracji, kawiarni, barów, klubów i sklepów. Wielbiciele sportów wodnych mogą również wypożyczyć odpowiedni sprzęt w którejś z wypożyczalni. Życie głównie toczy się tutaj przy promenadzie, która ciągnie się przez całą miejscowość wzdłuż morza. Co ciekawe, miejscowość właściwie nazywa się „Episkopi Gonia” od Kościoła Agia Episkopi, który jest znany na całą wyspę, a który został wybudowany w 1100roku.

Prawie cała miejscowość runęła w 1956roku w trakcie trzęsienia ziemi, w związku z czym została później praktycznie całkowicie przebudowana. To, co wyróżnia Kamari od innych miejscowości położonych przy plaży, to przede wszystkim położenie tuż u stóp góry Mesa Wuno, która ‘wpada’ tutaj do morza. Mesa Wuno jest znane z osady Antycznej Thery, która została na niej odkryta, a do której pozostałości prowadzi droga rozpoczynająca się właśnie w Kamari. Mając motor, można jej część pokonać na kołach, później pokonawszy ją na własnych nogach, można też całą przejść w ten sposób, pamiętając jednak o tym, że idąc do celu, będzie się szło pod górę, po stopniach wydrążonych w skale, a więc niekoniecznie równych, i że idąc za dnia może się nam przydać kapelusz ze względu na mocne słońce i brak cienia. Warto też założyć wygodne buty, które uniemożliwią powstania otarć na wskutek ostrych kameni. Kiedy już pokonamy drogę będziemy wiedzieli, że było warto – widok na wyspę będzie oszałamiający Jeżeli przybędziemy do Kamari w lipcu, będziemy mogli być świadkami Santoryńskiego Festiwalu Jazzowego, który jest znany w całej Grecji. W Kamari znajduje się również port lotniczy, który obsługuje loty regularne oraz czarterowe.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl