Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>INFORMACJE OGÓLNE O SANTORINI  >>>NAZWA 

Nazwa

Nazwa 'Santorini' jest najbardziej popularną i ogólnie przyjętą nazwą zarówno archipelagu, jak i największej jego wyspy.

Nazwa ta została nadana wyspie przez weneckich żeglarzy, którzy  wybudowali na wyspie kościół pod wezwaniem Świętej Ireny, która  do dnia dzisiejszego jest patronką wyspy. Pozostałości tego kościoła znajdują się w południowej części  wyspy, w pobliżu miejscowości Perissa. Od patronki kościoła  Santa Irini nazywano całą wyspę, by w krótce z tych dwóch słów utworzyć jedno ' Santorini '. Ta nazwa przyjęła się bardzo dobrze i pozostała do dziś jako nazwa turystyczna wyspy. 

Wyspa nosiła jeszcze inne imiona, począwszy od 'Strongili' , czyli "ta okrągła". Strongili wzięło się z pierwotnego kształtu wyspy - jeszcze przed erupcją wulkanu.  Santorini okupowana była również przez Turków, ci nadali wyspie nazwę 'Dermetzik',  słowo to oznacza 'mały wiatrak', a nazwa wzięła się prawdopodobnie od dużej ilości wiatraków, które niegdyś były widoczne na wyspie nawet z dużej odległości. Santoryńczycy mawiają, że oficjalna nazwa wyspy, czyli Thera ( Thira ) pochodzi od króla Sparty o imieniu Thiras, który to jako pierwszy miał osiąść na wyspie i założyć osadę o imieniu Thira.  Jest jeszcze jedna nazwa wyspy, dzisiaj już nieużywana - niestety,  a brzmi ona 'Kallisti'. Jest to nazwa najbardziej trafna i oddająca charakter wyspy, bowiem gdybyśmy mieli zajrzeć teraz do słownika grecko- polskiego, ujrzelibyśmy tłumaczenie dla słowa kallisti-'Ta Najpiękniejsza' :)

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl