Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>CO WARTO ZOBACZYĆ NA SANTORINI  >>>PYRGOS 

Pyrgos

Zobacz więcej zdjęć

Odległość do tradycyjnej osady Pyrogs od Firy to niespełna 1 kilometr.

‘Pyrgos ‘ w dosłownym tłumaczeniu oznacza ‘zamek’. I w tym przypadku nazwa ta jest nie bez powodu, bowiem Pyrgos jest miejscowością znajdującą się na górze, niegdyś zwieńczoną weneckim zamkiem, jednym z pięciu na całych wyspie.

Pozostałości po fortecy pochodzą ze średniowiecza, a jej zdobycie w tamtych czasach nie było proste. Mury obronne zamku miały charakter tak zwany „pierścieniowy” ,co widać i do dnia dzisiejszego po ich pozostałościach, co powodowało przy chęci zdobycia zamku przez wroga, przedostania się przez wiele „warstw” obronnych. Inną, wielką przeszkodą już po pokonaniu murów, było samo dostanie się do wnętrza twierdzy. Dostać do środka można było się tylko jedną drogą, tak zwanymi ‘drzwiami’, czy ‘ bramą’ ( gr. ‘πορτα’ – porta ) , która nie dość, że była bardzo wąska, to z jej góry na wrogich przybyszów lał się gorący olej.

Pyrgos było również stolicą wyspy, trwało to do 1800roku. Dzisiaj miejscowość zamieszkiwana jest przez ok. 500 osób, którzy mieszkają w tradycyjnych domach, dostając się do nich wąskimi i uroczymi uliczkami, które podążają za ukształtowaniem terenu. Pyrgos słynie również z wielu kościołów, które podziwiane są przez miejscowych i przyjezdnych, to jednych bardziej znanych należy Kościół Świętej Theotokaki pochodzący z X wieku, który niegdyś szczycił się Świętą Ikoną, która jednak została skradziona w 1983roku.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie prawa zastrzeżone ©2013-2023 wiemgdziejade.pl