Szukaj samochodu na wynajem

Kraj:

Odbiór:

Data odbioru:

Zwrot:

Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
Dzień: Miesiąc: Rok:
Ok
INTERNETOWY PRZEWODNIK PO SANTORINI   >>>KULTURA I HISTORIA SANTORINI  >>>DOMY GROTY - YPOSKAFA 

Domy groty – yposkafa

„Iposkafa” ( gr. Υπόσκαφα ) to domy wydrążone w skale. Domy te same w sobie są nadzwyczajnym zjawiskiem, do dnia dzisiejszego są zamieszkałe.

 W 99% przechadzając się po Oia, tak naprawdę stąpamy więc po czyimś dachu! Wybudowanie, czy raczej wydrążenie yposkafów było możliwe z tego względu, iż santoryńskie skały wulkaniczne były ( i są ) na tyle miękkie, że mogło się to odbyć bez żadnego problemu. Yposkafa , poza niepozorną powierzchnią, której przychodniom ukazany jest tylko kawałek, reszta powierzchni schowana jest w skale, posiadają tą przydatną właściwość, że niezależnie od pory dnia, czy pory roku, temperatura wynosi w nich 20-25 stopni Celsjusza.

Booking.com
sluchawka ikona slash fb ikona

Wszelkie informacje i materiały zamieszczone na stronach internetowych WiemGdzieJade.pl nie są ofertą handlową w świetle przepisów kodeksu Cywilnego oraz innych właściwych przepisów prawnych. Wobec wszelkich produktów i usług firmy WiemGdzieJade.pl nie mają zastosowania przepisy ustawy z 27.07.2002 o szczególnych warunkach sprzedaży konsumenckiej i ustawy z 2.03.2000 o ochronie niektórych praw konsumentów oraz odpowiedzialności za szkodę wyrządzoną przez produkt niebezpieczny. Nazwa, logo oraz pozostałe nazwy i znaki słowne, słowno-graficzne oraz graficzne prezentowane na tej stronie są zarejestrowanymi znakami towarowymi. Wszystkie znaki towarowe i materiały, jakie można ujrzeć lub przeczytać na tej stronie są chronione przepisami prawa własności przemysłowej oraz prawa autorskiego i nie mogą być wykorzystywane bez wcześniejszej pisemnej zgody właściciela.